Ogłoszenia Duszpasterskie na Czwartą Niedzielę Zwykłą

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 27 styczeń 2018 Agnieszka Malicka Drukuj E-mail

1. Pan Jezus objawia swoją moc. Zdumionym słuchaczom pokazuje, że jest silniejszy od Złego. Jest Panem świata duchowego. Prośmy Go, by wspierał nas w naszym duchowym zmaganiu się ze złem.

2. Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo.

3. W pierwszy czwartek miesiąca dziękujemy Panu Jezusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa.  We Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy prosić o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

4. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Okazja do spowiedzi od godz. 17.30. Odwiedziny chorych od godz. 11.00.

5. Dnia 2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msza Święta o godz.18.00. Na rozpoczęcie Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan. Zapraszam dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii, o przyniesienie świec do poświęcenia.

6. Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane, które dzisiaj odnawiają swoje śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożone Panu Bogu we wspólnocie Kościoła.

7. Młodzież, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, zapraszam na spotkanie za tydzień po Mszy Św. o godz. 11.00.

8. Niech Jezus, Święty Boży, ochrania i strzeże solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W tym tygodniu patronujE nam:

• 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, apostoł młodzieży, założyciel zgromadzeń salezjańskich.