Ogłoszenia Duszpasterskie na Uroczystość Narodzenia Pańskiego

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: poniedziałek, 25, grudzień 2017 Agnieszka Malicka Drukuj E-mail

1. „Wśród nocnej ciszy głos się rozchodzi, wstańcie (...) Bóg się nam rodzi”. Rozpoczęliśmy w środku nocy świętowanie uroczystości Narodzenia Pańskiego. W świątecznej atmosferze chcemy najpierw podziękować wszystkim, którzy współpracując przy różnych dziełach, pomagają naszej wspólnocie w przeżywaniu prawdy o narodzeniu Syna Bożego.

Nowonarodzony Zbawiciel przychodzi do nas z obfitością łask. Zna nasze radości i smutki, wie, czego najbardziej potrzebujemy. Życzymy sobie wzajemnie, abyśmy umieli otwierać nasze serca na Jego łaskę i by On nas wciąż wewnętrznie przemieniał i odnawiał. Niech Jego błogosławieństwo obficie spływa na nasze rodziny, naszych sąsiadów, parafię, naszą Ojczyznę i na wszystkich ludzi dobrej woli.

2. W pierwszy dzień Świąt nie będzie Mszy Św. o 8.00, w drugi dzień  świąteczny zapraszam na Msze Święte w porządku niedzielnym.

3. Serdecznie składam podziękowanie za dekorację świąteczną firmie „Uroczysko” mieszczącej się w Tanowie przy ul. Gunickiej prowadzonej przez państwa Węgrzynów.

4. Jeszcze raz wszystkim życzymy radosnego świętowania słowami wiersza ks. Twardowskiego.

Pomódlmy się w Noc Betlejemską
ks. Jan Twardowski

Pomódlmy się w Noc Betlejemską,
w Noc Szczęśliwego Rozwiązania,
by wszystko się nam rozplątało,
węzły, konflikty, powikłania.

Oby się wszystkie trudne sprawy
porozkręcały jak supełki,
własne ambicje i urazy
zaczęły śmieszyć jak kukiełki.

Oby w nas paskudne jędze
pozamieniały się w owieczki,
a w oczach mądre łzy stanęły
jak na choince barwnej świeczki.

Niech anioł podrze każdy dramat
aż do rozdziału ostatniego,
i niech nastraszy każdy smutek,
tak jak goryla niemądrego.

Aby się wszystko uprościło -
było zwyczajne - proste sobie -
by szpak pstrokaty, zagrypiony,
fikał koziołki nam na grobie.

Aby wątpiący się rozpłakał
na cud czekając w swej kolejce,
a Matka Boska - cichych, ufnych -
na zawsze wzięła w swoje ręce.