wystawa na chórze

Opublikowano: sobota, 08 grudzień 2012

Wystawa pt. " Szukając  Ciebie  Boże " na chórze naszej świątyni.


Poprzez wystawę poświęconą kościołom wiejskim  Dekanatu Police

chciałam przybliżyć miejsca, które często od wieków  są  miejscami  kultu  religijnego w naszym Dekanacie.  Niektóre z tych świątyń są  powszechnie znane ale  są i takie jak kościół pw. Św. Pawła w Tatyni,  czy kościół  pw. Matki Bożej  Częstochowskiej w Warnołęce, które  odżywają  podczas  Niedzielnej  Eucharystii oraz takie, jak   kościół pw. Św. Huberta w Karsznie, które otwierane są sporadycznie,  na Mszę Świętą  odpustową  oraz z okazji  wernisaży   i wystaw w nich organizowanych.

Chciałam poprzez  poezję  Marty  Komorowskiej – Pudło

oraz   fotografię Andrzeja Wojciechowskiego

oddać  niepowtarzalną  atmosferę  tych miejsc, atmosferę nostalgicznej ciszy, kontemplacji i samotności,   tą w której  Bóg staje się  Bogiem  namacalnym, Bogiem  ziemi , wody, ognia  i powietrza, atmosferę miejsc tak  bliskich i tak dalekich jednocześnie, miejsc  w których można odnaleźć Pana Boga.

Magda

Odsłony: 1002