Ogłoszenia Duszpasterskie na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Opublikowano: niedziela, 07 czerwiec 2020

ogloszenia lepsze1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego.

2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.

3. W środę podczas nowenny o godz. 18.00 zwracamy się ku Matce, która jest dla nas Mistrzynią życia duchowego. Prośmy Ją o pomoc w głębszym rozumieniu tajemnic Bożych.

4. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Procesję rozpoczniemy o godz. 10.00 pójdziemy ul. Szczecińską, Policką, Pocztową i ul. Szczecińską powrócimy do kościoła na Mszę Św. Proszę o przygotowanie ołtarzy Ochotniczą Straż Pożarną, leśników, rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii, i w kościele Żywy Różaniec. Bardzo proszę o przygotowanie kwiatów na procesję. Zapraszam wszystkie chętne dzieci do sypania kwiatów.

5. Bóg zapłać za wszelką modlitwę i ofiary na budowę nowego kościoła i domu parafialnego. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy Wam w nadchodzącym tygodniu.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 8 VI – św. Jadwiga (1374-1399), królowa, która poświęciła swe życie dla narodu polskiego i litewskiego.
  • 13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych.