Ogłoszenia Duszpasterskie i Życzenia na Niedzielę Wielkanocną Zmartwychwstania Pańskiego 2020r

Opublikowano: niedziela, 12 kwiecień 2020

 

Zmart1. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć, zatem przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Ojca i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca.

Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością, dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia-  rodzinnym, społecznym i narodowym.

 

 

2. W ramach oktawy Wielkanocy jutro przypada drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Zadbajmy o udział we Mszy Świętej ( przez środki masowego przekazu).

3. Pamiętajmy także o modlitwie za naszych bliskich zmarłych, którzy przez chrzest zostali wszczepieni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu. 

4. W czwartek, 16 kwietnia, przypadają 93. urodziny papieża seniora Benedykta XVI. W naszych prywatnych modlitwach podziękujmy za lata jego posługi w Kościele powszechnym, również tej spełnianej u boku Świętego Jana Pawła II na odpowiedzialnych urzędach kościelnych. Polecajmy też Bożej Opatrzności jego osobę i życie ukryte w zaciszu Watykanu.

5. W Poniedziałek Wielkanocny tradycyjnie złożymy ofiary na uczelnie i wydziały teologiczne w Polsce. Polecam zbiórkę ofiarności Parafian. 

6. Przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy – będziemy obchodzili jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta zainauguruje również Tydzień Miłosierdzia.

7. Mimo tak wyjątkowej sytuacji, w której przyszło nam żyć, chciałbym serdecznie podziękować parafianom, którzy przybywali na czuwania przy Najświętszym Sakramencie, chórowi za oprawę liturgiczną , oraz za dekorację grobu Pańskiego- Państwu Martynie, Dorocie i Januszowi, oraz Pani Beacie, a Pani Danusi za czystość i dbałość  o naszą świątynię.

8. Bóg zapłać za wszelkie ofiary, które składacie na rzecz naszej parafii. Niech Was Pan Bóg błogosławi na nadchodzący tydzień.

Odsłony: 102